Pragováci doma porazili Žatec o osm branek

21.11.2011 12:00:00 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Tentokrát i ne příliš přesvědčivý výkon stačil doma házenkářům ELP Jablonec k zisku dvou bodů ve druholigovém utkání s nováčkem ze Žatce, kterého porazili 30:22 (15:8)

Jablonec n. N. - Domácím se do sestavy vrátil Svoboda. Hosté přijeli k utkání pouze s jedním hráčem na střídání, bez avizovaných chomutovských posil a tak se zdál zisk bodů pro Pragováky pouhou formalitou. Tomu napovídal i průběh prvního poločasu, kdy jablonecká základní sestava, za kterou chytal spolehlivě Hlinka, získávala s přehledem přesvědčivý náskok. V desáté minutě již Pragováci vedli 6:1. Žatečtí se sice trochu probrali z úvodního zakřiknutí, ale nestačilo jim to na víc než na snížení na 9:6. Posledních deset minut domácí opět zabrali a přestávkových 15:8 bylo hodně nadějných.

Druhý poločas ve svém úvodu nápadně připomínal první a byla to opět základní sestava, která během devíti minut získala až dvanáctibrankový náskok 23:11. Následně dostávali příležitost hráči z lavičky a ti nejprve víc než deset minut udrželi stejný brankový rozdíl 28:15, ale závěr nezvládli a hrubými chybami v obraně vnesli do vlastních řad nervozitu. Přestala se dařit střelba a hosté, kteří měli být podle původního záměru "uběháni", byli najednou tak říkajíc "na koni" a nezměrnou bojovností zaslouženě korigovali konečné skóre na přijatelných 30:22.

Pragováci tak získali body za solidní výkon v prvních padesáti minutách utkání. Svým přístupem v poslední desetiminutovce si však hodně pošramotili pověst. Závěrečný potlesk diváků tak spíše patřil hostům za jejich sympatický, bojovný výkon ve slušně hraném utkání.

Z Pragováků lze bez výhrad pochválit za předvedený výkon a bojovnost pouze M. Heinla a gólmana Hlinku. Řada dalších předvedla nevyrovnaný standard a někteří ani to ne. Trenér Dědeček k tomu lakonicky poznamenal, že s takovým výkonem bychom asi příští týden ve Vršovicích, a tím méně v dalším kole doma se Slávií Praha zřejmě neuspěli!

Sestava a branky ELP: Hlinka, Kysela - M. Heinl 8, Hána 6, Svoboda 5, Mrklas 4, Šatava a Novotný po 2, Žák, Janeček a Šmika po 1, Dědeček, O. Heinl a Sluka. Sedmičky: ELP 2(2) - ŽAT 5(4), vyloučení 3 - 2. Rozhodčí: Kokoška a Matis z Ústí n.L.